Skip to main content

Натуральні консерванти в косметиці

Як відомо, до складу всіх косметичних засобів додаються консерванти, які дають змогу зберегти якість товару після відкриття ємності.

Адже будь-який поживний крем для рук або інший продукт для догляду є чудовим середовищем для проживання і розмноження найрізноманітніших шкідливих бактерій. Однак синтетичні консерванти, які широко використовуються в косметичній промисловості, не тільки вбивають мікроби, але й можуть згубно позначатися на стані шкіри. Щоб зменшити цей ризик, слід вибирати засоби для догляду за тілом, до складу яких входять тільки натуральні консерванти, що містять природні антисептики - бензойну кислоту, азулен або інші компоненти.

Популярні консервувальні речовини

Олія нім (маргоза). Цей один з найпотужніших природних антисептиків має протигрибкові властивості та ефективно бореться з розмноженням бактерій. Олія нім також корисна за наявності лупи та є сильним кровоочисним засобом.

Вітамін Е (D-альфа-токоферол). Цей ефективний антиоксидант нейтралізує так звані вільні радикали, що спричиняють старіння шкіри. Найчастіше вітамін Е використовується в косметичній промисловості у вигляді синтетичної формули – токоферолу (альфа-токоферолу або ацетату токоферолу), який, до того ж, слугує легким фільтром для ультрафіолету.

Екстракт розмарину. До складу цієї речовини входять більше 12 видів антиоксидантів, у тому числі розмаринова кислота і фенольні дітерпени. Крім цього екстракт містить життєво важливі для шкіри мінерали: магній, фосфор, залізо, натрій, калій і цинк. Цей консервант ідеально підходить для пошкодженої, чутливої та старіючої шкіри, а також широко використовується при виробництві засобів для жирної, запаленої та схильної до появи комедонів шкіри.

Екстракт берези. Цей екстракт виготовляється з листя, бруньок і кори. Він має високі консервувальні властивості, а також є сильним антисептиком. Екстракт містить бетулін, в'язкі речовини, мінеральні солі, смоли і має фітонцидні, протизапальні та вітамінізуючі властивості.

Ефірні олії. Ефірні олії є сильними природними консервантами, які отримують з квітів, листя, трави і навіть деревної кори. Серед найефективніших природних антисептиків - олія чайного дерева, а також витяжки ромашки, календули, шавлії, обліпихи та інших рослин.