Skip to main content

Догляд за проблемною шкірою

Мрія про ідеальну зовнішність не покидає кожну людину. Одним з найважливіших показників гарного зовнішнього вигляду є саме здорова сяюча шкіра без вугрів та чорних цяток. Навіть справжню природну красу може зіпсувати жирний блиск, лущення, прищі, нерівний тон обличчя та інші вади. На щастя, нині відомі причини появи цих дефектів і знайдено безліч способів та засобів по догляду за проблемною шкірою.

Що таке проблемна шкіра

Через низку причин проблемна шкіра має різного роду дефекти: пігментні плями, висипання, шрами, вугри, судинні сіточки та інше. Такі вади виникають і у підлітків, і у дорослих людей при певному збігу обставин, наприклад, при гормональній перебудові або стресі. Проблеми зі шкірою можуть носити як тимчасовий характер, так і затяжний, причому в останньому випадку вади складніше піддаються лікуванню.

Проблемні типи шкіри

У більшості випадків наявність проблем зі шкірою визначається її типом. Залежно від нього підбираються засоби по догляду за обличчям і тілом, а при необхідності і серйозні методи лікування.

Жирний тип шкіри. Проблеми в цьому випадку проявляються у вигляді сального блиску, збільшених пор, недостатнього кровообігу. Така шкіра схильна до утворення вугрового висипу і жирної себореї, чому особливо піддаються молоді люди в період статевого дозрівання. Але жирний тип має і незаперечну перевагу: його власникам не загрожує поява передчасних зморшок.

Сухий чутливий тип шкіри. Суха проблемна шкіра відрізняється браком шкірного сала (природного захисту). У зв'язку з цим при відсутності спеціального догляду вона лущиться, може з'являтися відчуття стягнутості. Сухий тип є чутливим до зовнішніх чинників: несприятливих погодних умов і механічного впливу, наприклад, дотику з одягом. В результаті такого впливу на чутливій шкірі може з'явитися висип, подразнення і почервоніння. Якщо для вмивання використовується жорстка вода, то на обличчі відразу виникає відчуття дискомфорту. Чутлива шкіра дуже сприйнятлива до косметичних засобів - певні компоненти з їх складу можуть спровокувати небажані наслідки.

Комбінований тип шкіри. Якщо на шкірі виділяють суху чутливу, нормальну і жирну зони, то вона називається комбінованою. Такий тип зустрічається частіше у жінок, ніж у чоловіків. Як правило, в центральній або Т-зоні обличчя (на лобі, носі й підборідді) присутні надлишки шкірного сала. На щоках, навколо очей і на шиї шкіра зазвичай нормальна або суха. Такому типу потрібен особливий догляд і лікування з урахуванням особливостей кожної зони.

Інші причини проблемної шкіри

Причиною шкірних проблем може бути не тільки її тип, але й низка інших чинників. До них відноситься неправильна робота органів травлення та ендокринної системи, недостатня гігієна обличчя й тіла, стреси, відсутність повноцінного відпочинку, схильність до шкідливих звичок та інше. Іноді причина шкірних захворювань криється в спадковості. При серйозних проблемах самостійний вибір засобів по догляду за проблемною шкірою обличчя і методу лікування може завдати шкоди здоров'ю та красі. У цих випадках необхідна допомога кваліфікованого фахівця-косметолога і дерматолога.

Догляд за проблемною шкірою

Щоб правильно доглядати за проблемною шкірою, необхідно знати кілька важливих правил.

Кількість очищень у день. Обличчя необхідно очищувати щодня, незалежно від того, чи був нанесений макіяж. Щоденне умивання повинно проводитися 2 рази (вранці і ввечері). При більшій кількості очищень є ризик надмірного видалення шкірного жиру. Це буде ще більше подразнювати чутливу шкіру, а на жирній все частіше з'являтиметься сальний блиск. Такий догляд за проблемною шкірою тільки погіршить ситуацію.

Вибір засобів. Для щоденного догляду краще вибирати очисні засоби, призначені для вирішення конкретної проблеми. Також можна придбати спеціальну щіточку, за допомогою якої наноситься гель або пінка. Ворсинки щітки повинні бути м'якими, щоб не травмувати шкіру. Змивати очисні засоби треба водою, температура якої близька до температури тіла людини.

Використання рушника. Щоб грамотно доглядати за обличчям і уникнути лікування проблемної шкіри обличчя, необхідно не тільки ретельно вмиватися, але й правильно використовувати рушник. Не слід розтирати обличчя, досить просто промокнути надлишки вологи. Тільки через 10 хвилин після цієї процедури можна наносити спеціальні косметичні засоби.

Косметичне очищення. Необхідно пам'ятати, що лікування вугрового висипу не має нічого спільного з видавлюванням прищів. Очищення шкіри повинно здійснюватися тільки професійним косметологом-дерматологом. Глибоке очищення можна робити самостійно за допомогою відлущувальних засобів, які використовуються не частіше 1-2 разів на тиждень.

Догляд за проблемною шкірою обличчя з CLEAN & CLEAR®

В серії продуктів CLEAN & CLEAR® розроблена спеціальна лінія засобів для проблемної шкіри. Боротися з кожною вадою жирної, сухої і чутливої шкіри буде більш ефективно завдяки використанню лосьйонів, гелів для вмивання та емульсій спрямованої дії. Догляд за проблемною шкірою обличчя за допомогою засобів CLEAN & CLEAR® побудований на застосуванні інгредієнтів, які допомагають нормалізувати жировий баланс, належним чином очистити шкіру. Щоденне використання цих продуктів дає змогу взяти під контроль стан шкіри.